Neznáte své přihlašovací údaje?
Přihlašovací jméno

Heslo:

 Přihlásit 

Zápis ze XIV. sjezdu SAD ČR 2017

Společně se SAS podporujeme nesouhlas s elektronickými recepty, včetně nesouhlasu s plošnou aplikací EET. Některé naše kolegyně již v tuto chvíli systém mají, ten je vázán na maloobchodní prodej. Pro některé naše praxe by byl systém opět velkou zátěží, neboť ambulance vázané jen na zdravotní pojišťovny díky podhodnocení práce lékaře by ještě dále se svými výdělky klesaly.
Dále jsme společně požádali ČDS o podání žádosti na MzD - cestou náměstka MUDr. Philipa Toma - za účelem přeřazení ambulantní péče našeho oboru do skupiny s vyšší minutovou režií. Pomalu docházelo ke konsensu, který byl vyjádřen dopisem začátkem června 2017.
Nedohoda panovala hlavně v tom, kam náš obor řadit - přirovnání ke gynekologické ambulanci (jak radila Dr. Klimovičová) - neboť ta ke své práci potřebuje ve standardu kolposkop..., někteří raději k infekci atp...
Dopis je opět jedním z dalších kroků k podpoře navýšení minutové režie v našem oboru.
Dále bylo podpořeno rozšíření léku na lupénku (p.o. apremilast) do našich ambulancí - cena je zatím vysoká, ale pomalé začleňování do našich preskripcí by bylo reálné u 1-2 případů/rok. Pokud by se podařilo uvolnit lék mimo centra, byli bychom velmi rádi. Proces jednání stále pokračuje, tak uvidíme, kam bude kráčet naše praxe.
Pozn. z jiných praxí: kontroly na kalkulaci výkonu pokračují...

MUDr. Žampachová Iva (21.6.2017)